категорії: новина

СБУ, Покрова, Танці

         Свято Покрови для українського воїнства завжди було визначальним у духовному заґартуванні. Тому невипадково на Покрову припадає День козацтва та День заснування УПА.

         Воїни Русі, Козаки, Гайдамаки, українські Вояки 20-го століття – усі вони вели борню за український народ, за державність, за збереження цілісності.

         Вони пронесли бойовий звичай від древніх часів до сьогодення, козацький звичай, бойовий звичай. Він передавався від діда до онука протягом усього часу існування українського воїнства. І не був втрачений.

         Всеукраїнський журнал «ПРО» та Братство козацького бойового Звичаю «Спас» вирішили об’єднати зусилля та провести саме на Покрову концерт у рамках фестивалю Козацького бойового Звичаю Спас «Гайдамака». Свято бойового звичаю та української пісні та ще й в такому символічному місці – Палаці культури та мистецтв СБУ, керівництво якого з радістю пішло назустріч організаторам… Спільними зусиллями була створена програма вечора, що включала в себе і показові виступи козаків, і виступи музичних колективів.

         Почалося дійство з молитви за українське воїнство (адже на Січ приймали лишень християн) та невеликого культурно-історичного екскурсу. А далі почергово своїми виступами радували глядачів козаки та музики. Цього вечора на сцені можна було побачити показові бої не лише СПАСівців, але й представників Гопака (Рукопаш-Гопак). Музичне ж дійство було побудоване таким чином, щоби глядач міг від сучасності повернутися до минувшини. Першим виступати вийшов молодий гурт «Слов’янський Устрій», який радував професійними гітарними рифами та глибиною текстів. Далі ініціативу перехопив гурт «ЧарЗілля», родзинкою якого є поєднання важкої музики з фольклорними текстами. І якщо «СУ» дав чудовий старт та приємно здивував глядачів, які просто не очікували почути таку музику, то «ЧЗ» просто приголомшив слухачів своєю стилістикою та харизмою. Далі вже «розігріту» публіку підтримували в гарному настрої музиканти з Етно-Рок Фундації «ТаРУТА», молодого колективу, який складається з професійних музикантів, відомих співпрацею з Олегом Скрипкою, Мандрами, Red Cardell. Інтелектуальність і ліричність тестів не залишили байдужим нікого й спонукали слухачів до танцю. Завершували ж музичне дійство «Українські Барви» - гурт світового рівня, який представляє Україну на міжнародній арені. Й хоча гурт виступає в акустичному складі, виконання українських пісень як в класичному варіанті, так і в авторській обробці від квік-степу до рок-н-роллу, здійняло просто шквал емоцій і примусило практично весь зал здійнятися до танцю та почати водити хороводи. Прощаючись з глядачами, солістка гурту Оксана Стебельська зізналася, що такого танцювального подарунку вони ще ніколи не мали. Проте глядачі не могли відпустити музикантів та просили виступити «на біс». Завершували ж свій вступ «Українські Барви» по-козацьки – із шаблею у руках.

А ось закривали концерт хвилиною пам’яті на честь всіх загиблих воїнів – синів України – усі разом, зі свічками у руках…

         Ще довго пісня концерту глядачі не розходилися. Адже бажали сфотографуватися з музикантами та козаками. А на згадку про концерт кожен отримав примірник журналу «ПРО» та свічку. Свічку, щоб пам’ятати подвиг нескоренних та нескорених.  

         Всеукраїнський журнал «ПРО» та БКБЗ «Спас» дякують керівництву Палацу культури та мистецтв СБУ, Каналу «24» та особисто Юлії Даценко, компанії «UKRmusic» та особисто Валентині Костенко, Radio Rock`s Україна, порталам СУМНО (sumno.com) та ВИДЕЛКА (vydelka.com), глядачам, музикантам та всім, хто прийшов, щоби проявити свою громадську та громадянську позицію.